NAPA – North Adriatic Ports Association

Co potřebujete vědět o chovu krav

Přestože by mnoho usedlíků a drobných farmářů chovalo krávy, jen hrstka z nich tento sen promění ve skutečnost. Krávy jsou obecně mnohem větší a náročnější na chov než ostatní hospodářská zvířata. Vzhledem k jejich fyzické velikosti je vyžadována větší kůlna a také krmiva, mimo jiné potřeby. Počáteční náklady na pořízení a chov krávy jsou tak podstatně vyšší. Zde jsou některé z věcí, které byste měli vědět o chovu krav.

Mohou být chovány pro mléko, maso nebo reprodukci

Na co budeš chovat krávy? Teprve po zodpovězení této otázky můžete přistoupit k nákupu. Když budete přesně vědět, co budete krávu používat, budete mít lepší pozici, abyste mohli identifikovat nejlepší krávy pro tento konkrétní účel. Krávy určené k produkci mléka například nemohou být chovány na maso a naopak. Podle Colta Knighta, specialisty na hospodářská zvířata z University of Maine Cooperative Extension, kráva vyžaduje značné investice v čase, penězích a zdrojích. Chcete tedy identifikovat a koupit ten správný pro konkrétní účel.

Můžete si také vybrat, zda budete chovat krávy na mléko a maso jak pro osobní, tak pro prodej. Telata mohou být také chována jako náhrada jejich matek a mohou být také prodána za přivýdělek. Ať už je vaším cílem jakýkoli, požádejte o radu odborníka, než provedete tak nákladnou investici.

Chovat krávy pro mléko v malém měřítku je nákladné

Krávy dozrávají dva roky a jejich březost je asi devět měsíců. Teprve poté, co má a kojí své tele (kolostrum), můžete začít dojit. Podle Robbinse bude většina krav produkovat mléko až 2 roky po porodu, než vemena uschnou. Pokud je vaším hlavním cílem prodávat mléko, možná budete muset požádat o licenci na totéž. Zemědělci a producenti musí při výrobě mléka na prodej dodržovat přísná pravidla a předpisy. Výroba mléka na prodej v malém měřítku by tak pro běžného hospodáře byla drahá záležitost. Paster na mléko.

Vědět, kde zpracovávat maso: Pokud chováte maso

Většina hospodářů a farmářů bude chovat své krávy pro domácí hovězí maso. Při chovu krav na maso by bylo vhodné vědět, kde budete hovězí maso zpracovávat. Poražení krávy je komplikovaný proces, který vyžaduje specifickou sadu dovedností a nástrojů, z nichž většina průměrný hospodář postrádá.

Možná budete muset hledat státního nebo federálně schváleného zpracovatele masa, pokud chcete prodat část masa. Vláda kontroluje tato zařízení, aby zajistila, že dodržují stanovené normy, aby se zabránilo kontaminaci řezů. Pokud však nehodláte maso prodávat, můžete použít vlastní porážku.